Yaz Tatilleri Turunç ile Bir Başka!

By 2 Temmuz 2018Genel

Marmaris’e 20 dakika uzaklıkta bulunan, masmavi berrak deniziyle ve çam ormanlarının ev sahipliği yaptığı muhteşem doğasıyla Muğla’nın sahil beldelerinden olan Turunç; size hem huzurun hem de eğlencenin hakim olacağı unutulmaz bir tatil için sizi çağırıyor. Turunç’un sunduğu imkanlarla aktif, canlı ve dolu dolu bir tatil için yapabileceğiniz aktiviteleri listeledik.

Muhteşem Sahillerinin Tadını Çıkarın

Deniz, kum, güneş…Bütün bir sene yaz tatili için çalışmıyor muyuz? İşte tüm yorgunluğa değecek çoğu zaman dalgasız ve berrak denizi ile Turunç sahillerinin bir denizde yüzülebilecek temizliğe sahip olduğunun ölçütü olan Mavi Bayrak ödülüne sahip olması yerli ve yabancı turistleri kendine çekiyor. Tertemiz plajları ve deniziyle Turunç size doğallığın berraklığını sunuyor.

Çam Ormanlarının Eşlik Ettiği Doğayı Keşfedin

Turunç denilince akıllara gelen ilk siluet yemyeşil çamların çepeçevre sardığı muhteşem ormanlarıdır şüphesiz. Tepelerde bulunan ormanları çıkacağınız doğa yürüyüşleriyle keşfedebilir, engebeli ormanlık alanlarda atv safariye katılabilirsiniz.

Su Altında Keşfedecek Çok Büyük Bir Dünya Var

Turunç, dalış yapmayı sevenler için eşsiz bir hazinedir. Suyun berraklığı ve su altı mağaralarının bolluğu ile dalgıçları suyun altındaki gizemli ve mucizevi dünyaya davet ediyor. Dalış yapmak veya eğitim alabilmek için sahillerde bulabileceğiniz bir çok merkez veya dalış için yapılan tekne turları ile suyun mucizesini keşfedin.

Su Sporları ile Eğlenin

Su altını keşfettikten sonra sıra geldi su üstüne. Su üstünde de macera dolu anlar sizi bekliyor. Sahildeki su sporları tesisleri ile istediğiniz su eğlencesine katılabilir, donanım kiralayabilir, sevdiklerinizle eğlence dolu unutulmaz anlar yaşayabilirsiniz. Ayrıca Turunç’a 5,5 kilometre mesafede bulunan yunus parkında yunuslarla beraber yüzebilir, onları besleyebilir ve fotoğraf çektirerek bu anı ölümsüzleştirebilirsiniz.

Koyları Gezin

Turunç’un diğer bir özelliği ise özel ya da tur teknelerinin kalkış noktası olmasıdır. Buradan başlayan tekne turlarına katılarak, Turunç yakınında bulunan ve aynı güzellikteki Kumlubük, Çiftlik ve Gebekse gibi ünlü koyları günübirlik gezebilir, koylarda yüzebilir ya da isterseniz dalış yapabilirsiniz. Hafif hafif esen rüzgar, çalan müzik ve içinizi ısıtan güneş…Tüm yılın yorgunluğunu silip atacak.

Antik Kentler ile Tarihe Tanıklık Edin

Mutlaka görmeniz gereken Amos, Physkos, Bybassos, Kastabos, Syrna Antik Kenti gibi oldukça ziyaretçi akınına uğrayan ve Turunç’a 1 saat yürüme mesafesinde bulunan birçok antik kenti ve çeşitli müzeleri ziyaret edebilirsiniz. Turunç yakınındaki antik kentlerde bulunan tiyatro ve tapınak kalıntılarının günümüze oldukça iyi bir şekilde ulaştığını söylemek mümkündür. Giderken fotoğraf makinenizi yanınıza almayı unutmayın, gün batımını fotoğraflamak için çok güzel bir ortam olacak sizin için.

Ege ve Akdeniz Mutfağının Leziz Tatlarını Deneyimleyin

Ege ve Akdeniz mutfağının lezzetli yemeklerini denemek için Turunç doğu adres. Yaz mevsiminin vazgeçilmezi lezzet deposu zeytinyağlılardan nefis deniz mahsullerine kadar her damak zevkine hitap edecek lezzetleri Turunç’un neredeyse her köşe başında kolayca bulabileceğiniz restoranlarda tadabilirsiniz. Ayrıca ismini aldığı lezzetli turunç meyvelerinden yapılmış organik reçellerden evinize götürmeyi unutmayın deriz.

marduk

Author marduk

More posts by marduk

Leave a Reply